Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

DEŇ POVOLANÍ - Burza informácií pre žiakov ZŠ Vytlačiť
 

Deň povolaní - Burza  informácií pre žiakov ZŠ, 24.11.2017, Športová hala Levice

 

Pozývame žiakov a ich rodičov na akciu Deň povolaní - Burza informácií 2017 s hlavným mottom "STREDNÁ ŠKOLA NIE JE CIEĽ, ALE CESTA".

Pretože otázka Kam pôjdem na strednú školu? by mala prísť ako posledná - až keď poznám odpoveď na otázky

  • Čo by som chcel v živote robiť?
  • Čo ma baví?
  • Čo rád robím?
  • Čo čakám od života?
  • V čom som dobrý?, ...
  • A sú moje predstavy o živote reálne?

 

Pripravili sme pre rodiny čas a priestor, kde môžu na túto tému začať húževnato debatovať a aj niečo VYHRAŤ - HLAVNÁ CENA sa žrebuje o 17.00 hod.

Uvedomujeme si, že získať presné a pravdivé informácie vyžaduje veľa času a preverovania. Pripravili sme preto pre deti z materských škôl a žiakov 1.-4. ročníka ZŠ prvý dotyk s paletou rôznych bežných povolaní, ktoré nemajú možnosť spoznať. Žiakom 5.-9 ročníka prinášame informácie z 30 stredných odborných škôl z Levíc a okolia, kde sa môžu zoznámiť s ich štúdijnými a učebnými odbormi, s duálnym vzdelávaním, požiadavkami a možnosťami jednotlivých škôl, ... A nezabudli sme ani na tých, čo sa málo poznajú alebo sú nerozhodnutí - KARIÉROVÉ PORADENSTVO budú zabezpečovať odborníci od 14 hod. ( v prítomnosti rodičov).

Celý deň nás bude sprevádzať moderátor Roman Mihálka s TEÁTER KOMIKA z Levíc.

 

PROGRAM:

  • Z nadácie "AJ TY V IT" z Bratislavy nám prídu predstaviť LEGO ROBOTOV a je možnosť zúčastniť sa workshop-u (pre 4 dievčatá a 4 chlapcov)  ( čas ešte upresníme).
  • Od expertov v analýze dát a prognózach na trhu práce - od spoločnosti TREXIMA sa dozvieme o stredoškolských a vysokoškolských odboroch, ktoré budú v blízkej budúcnosti otvárať dvere k zamestnávateľom a ktoré nás skôr dovedú na úrad práce, ako je na tom nitriansky kraj a levický okres,... a ešte
  • Okolo 16,30 začne KVÍZ O POVOLANIACH so Slavom Hlásnym ( poznáte ho z relácie Duel na RTVS - vyhral 33-krát ! ) a pridá sa k nemu aj Štefan Jurča, s ktorým úspešne vyhrávali v relácii "Uhádni môj vek" na JOJ TV.

 

A RODINY môžu aj VYHRAŤ !!!

Na niektorých žiakov sa aj usmeje šťastie v podobe výhier, ktoré sú určené žiakom 5.-9. ročníka ZŠ z levického okresu a musia sa na Dni povolaní zúčastniť aj s rodičom (ceny sa budú preberať celou prítomnou rodinou). Ceny sa žrebujú o 16.00 hod a 17.00 hod. HLAVNÁ cena - notebook - sa vyžrebuje z prítomných o 17.00 hod.

Tešíme sa na vás !


 
 

dnes je: 19.12.2018

meniny má: Judita

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
19.12.2018
ÚvodÚvodná stránka