Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Oznam o štatistickom zisťovaníVytlačiť
 

Vážení občania,

Štatistický úrad SR pravidelne realizuje zisťovanie údajov pre štatistiku rodinných účtov. V zmysle vyhlášky č. 250/2017 Z.z. sa toto zisťovanie uskutoční aj v roku 2018. Účelom štatistického zisťovania je o. i. získať informácie o štruktúre, výške a vývoji  príjmov fyzických osôb v rôznych typoch domácností. Výsledky zisťovania sa využijú na zabezpečenie potrieb informačného systému Štatistického úradu Slovenskej republiky, požiadaviek ministerstiev a štátnych organizácií, osobitne na poskytnutie údajov na účely posudzovania úprav súm životného minima.

Na Slovensku bolo do zisťovania pre rok 2018 vybraných  viac ako 150 obcí, medzi nimi aj mesto Levice. Do zisťovania je zaradených viac ako 2100 domácností.

Zisťovanie sa  uskutoční od 1. februára 2018 do 30. apríla 2018.

V tomto období vybrané domácnosti v našom meste navštívi pracovník poverený funkciou opytovateľa, ktorý je povinný preukázať sa v domácnosti osobitným poverením. Oslovené domácnosti sú podľa zákona č. 540/2001 o štátnej štatistike povinné poskytnúť požadované údaje. Všetky informácie a názory, ktoré v rámci tohto zisťovania domácnosti opytovateľom poskytnú, budú anonymné a použité výlučne na štatistické účely.

Ochranu dôverných údajov upravuje zákon č. 540/2001 Z. z. o štátnej štatistike  a zákon č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov. Za ochranu dôverných údajov zodpovedá Štatistický úrad Slovenskej republiky.

Podrobnejšie informácie o štatistickom zisťovaní sa dozviete na stránke štatistického úradu www.susr.sk alebo na tel. čísle 037/7752263.

Ďakujeme za ochotu, ústretovosť a porozumenie!

Štatistický úrad SR


 
 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, Romana

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
23.2.2019
ÚvodÚvodná stránka