Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Štartuje 5. ročník národnej kampane Do práce na bicykliVytlačiť
 

logo kampane Do práce na bicykli

„Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce!“ S týmto mottom sa populárna súťaž Do práce na bicykli opäť vracia do slovenských miest. Piaty ročník kampane, ktorej cieľom je podpora rozvoja udržateľnej mestskej mobility s dôrazom na cyklodopravu, vyhlásilo 1.marca Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Tisícom obyvateľov tak znova otvorilo možnosť objaviť atraktívnou formou výhody dochádzania do práce na dvoch kolesách, hromadnou dopravou alebo pešo. Registrácia zamestnancov  so svojimi tímami e možná až do 5. mája.

Po minuloročnom rekordnom ročníku, v ktorom sa do tejto celoslovenskej akcie zapojilo viac než 8 500 obyvateľov zo 74 samospráv, pokračuje kampaň s ambíciou ešte viac rozšíriť počty súťažiacich, motivovať samosprávy k intenzívnejšiemu rozvoju cyklistickej infraštruktúry a zamestnávateľov k zlepšeniu podmienok pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.

Aj v tomto roku bude kampaň rozšírená o viaceré inovácie, ktoré súťažiacim spríjemnia prácu so systémom a prinesú súťaži nový rozmer. Najzaujímavejšou z nich je nový spôsob zaznamenávania jázd v podobe mobilnej aplikácie, ktorou bude doplnený tradičný spôsob evidovania najazdených kilometrov v konte súťažiaceho. Vylepšený spôsob evidencie okrem praktickej stránky prinesie aj cenné informácie o presných trasách, ktorými sa obyvatelia registrovaných miest presúvajú za svojou prácou, a tým dopomôže k lepšiemu plánovaniu investícií samospráv do infraštruktúry.

Ako sa Vaša spoločnosť môže zapojiť a aké aktivity môžete zrealizovať, aby ste podporili registráciu svojich zamestnancov do kampane?

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2018 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2018 dochádzať do školy na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t.j. 1.5.2018, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Registrácia tímov je možná najneskôr do 5. mája 2018. Registrácia je bezplatná. Hneď ako sa do kampane zaregistruje prvý tím Vašich zamestnancov, bude v systéme zaevidovaná aj účasť Vašej spoločnosti. Aby sa však o nej dozvedelo čo najviac pracovníkov a motivovali ste ich k prihláseniu, môžete spraviť niektorý z nasledovných krokov:

  • Rozpošlite zamestnancom hromadný e-mail s výzvou na vytvorenie 2 – 4-členných tímov z radov zamestnancov, ktorí sa následne zaregistrujú do systému kampane na stránke www.dopracenabicykli.eu (Pozn.: Ak by ste chceli spraviť súťaž medzi zamestnancami, zvoľte jednotnú veľkosť tímov – napr. všetko 4-členné tímy – aby boli podmienky vo všetkých tímoch totožné a dali sa porovnať údaje).
  • Vyberte zamestnanca, ktorý bude mať na starosti koordináciu kampane v rámci Vašej spoločnosti, bude kontaktovať svojich kolegov s výzvou na zapojenie sa a informovať ich o priebehu súťaže.
  • Motivujte zamestnancov zakúpením oficiálnych tričiek súťaže v prípade, ak sa zaregistrujú.
  • Spravte z kampane svoju firemnú súťaž – na jej konci oceňte najlepších alebo vyžrebujte výhercov cien.
  • Motivujte zamestnancov tým, že v prípade registrácie získajú malú odmenu (svetlo na bicykel, sada náradia na bicykel a pod.).
  • Samospráva po skončení súťaže ocení najlepšie tímy, najlepších zamestnávateľov a najlepších  jednotlivcov, ktorí do práce najazdili najviac kilometrov.

 

Všetky potrebné informácie nájdete na internetovej adrese www.dopracenabicykli.eu, alebo získate prostredníctvom kontaktného formulára uvedeného na stránke.

plagát kampane Do práce na bicykli


 
 

dnes je: 25.3.2019

meniny má: Marián

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
25.3.2019
ÚvodÚvodná stránka