Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Uzatvorenie lávky cez Podlužianku pri hradnom parku z dôvodu rekonštrukcieVytlačiť
 

Oznamujeme občanom, že lávka pri hradnom parku cez vodný tok Podlužianka  bude  z dôvodu jej rekonštrukcie uzatvorená v termíne od  4.9.2018 po dobu cca jedného mesiaca.

Obchádzka pre peších je po Ul.M.R.Štefánika alebo po Ul. P.O.Hviezdoslava.

Ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie !

lávka cez Podlužianku

Účelom rekonštrukcie a rozšírenia lávky cez Podlužianku je jej technické zhodnotenie, pretože existujúca lávka je v súčasnosti podľa statického posudku v zlom technickom stave. V rámci stavby sa zdemoluje zábradlie lávky, podlahové vrstvy lávky, skorodované nosníky, prevedú sa búracie práce na spevnených plochách pre úpravu chodníkov. Vyhotoví sa a osadí nová oceľová nosná konštrukcia lávky so zábradlím na existujúce, resp. rozšírené základy. Lávka sa rozšíri z pôvodných cca 1,2 m na 2,2 m, pre rozšírenie lávky je potrebné staré základy rozšíriť  na obidve strany. Podlaha lávky bude opatrená protišmykovou rohožou. Bude obnovená aj nástupná spevnená plocha, súčasný chodník zo zámkovej dlažby bude rozobratý a nanovo položený tak, aby bol v jednej rovine s rovinou lávky. Na druhej strane lávky bude asfaltový povrch nahradený tiež zámkovou dlažbou. Začiatok prác je plánovaný na 4. septembra, predpokladané trvanie rekonštrukcie je cca jeden mesiac.

Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške 35 tis. Eur, práce bude realizovať na základe verejného obstarávania spoločnosť PEDANT Levice.


 
 

dnes je: 18.7.2019

meniny má: Kamila

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
18.7.2019
ÚvodÚvodná stránka