Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Pozrite si návrh výsadby rekreačnej zóny PARK POHYBU na VinohradochVytlačiť
 

Pozrite si návrh sadových a parkových úprav rekreačného areálu PARK POHYBU na Vinohradoch.

Keďže sa predpokladá pri navrhovaných aktivitách zvýšená návštevnosť priestoru, je nevyhnutné návštevníkom poskytnúť tieň, čistý vzduch, ako aj podporiť estetický aspekt prostredia.

Návrh počíta s vysadením 149 stromov, z toho 18 ihličnatých. Projekt Parku pohybu obsahuje aktivity pre všetky vekové kategórie, preto bol ako symbol parku zvolený "strom večnej mladosti" Gingko billoba. Pre otimalizáciu vodného režimu boli v priestore navrhované početné ostrovy bylinnej vegetácie - extenzívnych trvalkových záhonov, ktoré budú mať spolu s drevinnou vegetáciou na starosti zasakovanie vody a následný odpar. Tiež bol intenzívny trávnik minimalizovaný na najnevyhnutnejšiu mieru, a v priestore budú zakladané kvetnaté lúky s extenzívnymi kosbami pre podporu biodiverzity prostredia.

V priestore okolo skateparku boli zvolené predovšetkým ihličnaté dreviny z dôvodu poskytnutia tieňa ale zároveň minimalizácie opadu listov na betónové plochy. Listnaté dreviny budú sadené v dostatočnej vzdialenosti od skaterských dráh.

V súčasnosti je pre realizáciu sadových úprav aktuálna severná časť, v ďalších etapách postupne na základe realizácie jednotlivých sektorov.

Návrh vyýsadby Parku pohybu v Leviciach

Návrh výsadby nájdete v priloženom súbore.

 


 
 

dnes je: 26.6.2019

meniny má: Adriána

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
26.6.2019
ÚvodÚvodná stránka