Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Levická 10Vytlačiť

Koniec októbra už niekoľko rokov patrí v Leviciach priaznivcom behu. Počasie bežcom tento rok naozaj prialo a behu sa zúčastnilo celkom 138 pretekárov, z toho 40 detí do 12 rokov. Najmladší účastníci mali len 2  roky a najstarší  účastník odbehol celú 10 km trasu vo veku 73 rokov.

Športové podujatie organizuje Mesto Levice v spolupráci s Komisiou športu MsZ v Leviciach. Levickú 10 finančne podporil aj Nitriansky samosprávny kraj, ceny pre víťazov venoval Intersport Levice.

DSC_0506.JPG

Víťazom dvanásteho ročníka Levickej desiatky v kategórii muži sa stal s časom 00:34:48,0 Ján Sopko, na 2. mieste sa umiestnil Šimon Wahlandt (00:35:31,8) a bronzovú medailu si odniesol Jakub Mészároš (00:35:43,2).

Medzi ženami zvíťazila Magda Lenochová s časom 49 minút a 12,5 sekúnd, druhé miesto obsadila Gabriela Poliaková (00:52:11,7) a tretie Katarína Fiťková (00:52:23,8).

V kategórii Najstarší účastník behu sa na stupienok víťazov postavil Michal Okosy, ročník 1945.

V najmladšej kategórii detí do 6 rokov si zlaté medaile prevzali Natália Šipošová a Filip Korbela, strieborné získali Liliana Kubišová a Matúš Botka a na bronzovej priečke sa umiestnili Natália Kollárová a Maxim Hrnčiar.

V kategórii od 7 rokov do 12 rokov zvíťazili Tamara Senešiová a Matej Muráni, druhé miesto obsadili Natália Macáková a Martin Ďurček a na treťom mieste sa umiestnila Kristína Mišíková a Hugo Kašiar.

Všetkým účastníkom blahoželáme!

súťaziaci- Levická 10.JPG súťažiaci- Levická 10 (2).JPG súťažiaci- Levická 10.JPG

Vítazi v kategórii do 6 rokov- chlapci.JPG Víťazi v kategórii do  6rokov-dievčatá.JPG Víťazi od 7-12 rokov - chlapci.JPG

Víťazi od 7-12 rokov - dievčatá.JPG Víťazi v kategórii muži.JPG Víťazi  v kategórii ženy.JPG