Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Hlasujte sa projekt Obnovy historickej promenády do 9.12.2018Vytlačiť
 

Mesto Levice postúpilo v rámci  komunitných grantov od Nadácie VÚB do druhého kola hlasovania. V rámci grantového programu uspel projekt "Obnova historickej promenády" v náročnej konkurencii 386 žiadostí. Do hlasovania verejnosti postúpilo 8 projektov z každého kraja.

Úspech projektu je teraz v rukách verejnosti, ktorá rozhodne o víťaznom projekte v internetovom hlasovaní. Hlasovanie bude prebiehať od 26. novembra do 9. decembra 2018 na www.komunitnegranty.sk Štyri projekty z každého kraja, ktoré vo verejnom hlasovaní získajú najvyšší počet hlasov, dostanú od Nadácie VÚB grant v požadovanej výške (maximálne 5 000 €). Zároveň projekt s najvyšším počtom hlasov z každého kraja získa navýšenie grantu o 100%, teda dostane až 10 000 €.

Hlasovanie je bezplatné a prebieha prostredníctvom zadania telefónneho čísla, na ktoré hlasujúci prijme SMS kód. Tento kód následne zadá na stránku a hlas odošle.  Z každého telefónneho čísla sa dá hlasovať iba raz. Preto je potrebné zapojiť do hlasovania čo najväčší počet ľudí, aby sme získali čo najviac hlasov.

Obnova historickej promenády

Projekt obnovy historickej promenády vznikol na podnet Levického okrášľovacieho spolku. Cieľom projektu je revitalizovať priestor bývalej promenády vedúcej z centra mesta popri cintoríne na levickú kalváriu. Vyčistením priestoru, vytvorením chodníka a osadením lavičiek vznikne priestor na príjemný oddych v pokojnom prostredí vzrastlých stromov.

V roku 2017 mesto získalo prostriedky v rámci Grantovej výzvy „Ukážte sa v dobrom svetle 2017“, ktorú vyhlásil Nadačný fond Slovenských elektrární v Nadácii Pontis. V 1. fáze realizácie projektu sa položili základy budúcej obnovy parku – vyčistil sa priestor od náletových drevín, odpadu a stavebnej sute a osadila sa informačná tabuľa. V ďalšej etape projektu sa bude pokračovať s revitalizáciou promenády tak, aby mohla slúžiť všetkým obyvateľom mesta Levice, čím by vzniklo prepojenie s trasou na kalváriu.

 


 
 

dnes je: 17.6.2019

meniny má: Adolf

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
17.6.2019
ÚvodÚvodná stránka