Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Rozhodlo sa! Nadjazd bude počas rekonštrukcie úplne uzavretýVytlačiť
 

Na druhom rokovaní v rámci prípravy začiatku rekonštrukcie nadjazdu za účasti zástupcov Slovenskej správy ciest, projektanta, zástupcov dodavateľskej spoločnosti, dopravného inšpektorátu a mesta Levice sa prijalo konečné rozhodnutie ohľadom otázky úplného resp. čiastočného uzatvorenia nadjazdu počas rekonštrukcie. Pôvodne projekt počítal s čiastočnou uzávierkou, t.j. polovica mosta by bola počas rekonštrukcie prejazdná. Po zvážení viacerých možností sa účastníci rokovania dohodli na úplnom uzatvorení nadjazdu a odklonení osobnej a autobusovej dopravy po obchádzkovej trase v rámci mesta.  Peší prechod obyvateľov a cyklistov predovšetkým z lokality Tabaková bude umožnený aj počas rekonštrukcie po provizórnej lávke.

Prípravy pred začiatkom rekonštrukcie nadjazdu

Práce by chcel dodavateľ začať hneď po Veľkej noci s tým, že dovtedy by mali mať všetky povolenia týkajúce sa uzávierky a dopravného značenia. Predpokladaná doba rekonštrukcie je 13 mesiacov, z toho uzávierka by mala trvať 8 mesiacov. Pri alternatíve čiastočnej uzávierky by práce trvali o niekoľko mesiacov dlhšie. Podľa vyjadrenia zástupcu zhotoviteľa by chceli práce na vrchnej časti ukončiť do polovice decembra a sprejazdniť most. Kvôli niektorým technologickým postupom, ktoré sa nemôžu vykonávať pri nízkych teplotách, musia niektoré práce ukončiť do začiatku mrazov.  Ostatné práce môžu vykonávať aj potom.

ilustračný obrázok

Obchádzková trasa pre nákladné vozidlá nad 3,5 t je už v súčasnosti vedená cez Nový Tekov, Malé Kozmálovce a Tlmače.

Obchádzková trasa pre osobnú dopravu, MHD, diaľkové autobusy bude schválená v priebehu apríla Okresným dopravným inšpektorátom v Leviciach. Po schválení trasy obchádzky Vás budeme informovať.

Žiadame motoristov, aby zvýšili pozornosť a rešpektovali prenosné dopravné značenie. Do doby ukončenia prác na rekonštrukcii nadjazdu prosíme obyvateľov o trpezlivosť a pochopenie.


 
 

dnes je: 25.6.2019

meniny má: Olívia, Tadeáš

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
25.6.2019
ÚvodÚvodná stránka