Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Otvorenie Komunitného centra na Ladislavovom dvoreVytlačiť
 

Dňa 30.septembra 2019  sa uskutočnilo slávnostné otvorenie komunitného centra v lokalite Ladislavov dvor. Mesto komunitné centrum vybudovalo v rámci projektu "Komunitné centrum Levice – Ladislavov dvor", ktorý sa realizoval vďaka podpore z Európskeho z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Realizácia projektu trvala od apríla minulého roku až do augusta tohto roku, kedy bolo novovybudované komunitné centrum zaregistrované medzi poskytovateľov sociálnych služieb vedených na Úrade Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Hlavnou aktivitou projektu bolo vybudovanie priestorov pre komunitné centrum, ktoré by prostredníctvom svojich činností pomáhalo v oblasti sociálnych služieb a nachádzalo riešenia pre jednotlivcov a rodiny odkázané na pomoc v hmotnej núdzi, ktoré z rôznych dôvodov nemajú možnosti na svoju vlastnú pomoc, sebarealizáciu, sociálnu mobilitu, či získania sociálnych zručností. V rámci projektu bol objekt vybavený zariadením nevyhnutným k poskytovaniu sociálnej a komunitnej práce zameranej na aktivizáciu jednotlivcov, ako aj celej komunity k riešeniu ich problémov.

V rámci otvorenia sa pre prítomných pozvaných hostí uskutočnila prezentácia aktivít, ktoré sa v komunitnom centre realizovali počas prvého mesiaca činnosti - v oblasti vzdelávania, tvorivej činnosti či výchovy k hygienickým návykom.

Veríme, že cieľ projektu, ktorým je integrácia marginalizovanej rómskej komunity v meste Levice do sociálneho, ekonomického, kultúrneho života a celkové zlepšenie životných podmienok tejto skupiny obyvateľstva, sa prostredníctvom aktivít komunitného centra podarí naplniť.

Komunitnému centru a jeho klientom prajeme veľa motivácie a úspechov!


 
 

dnes je: 14.10.2019

meniny má: Boris

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
14.10.2019
ÚvodÚvodná stránka