Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Začína sa 6. ročník národnej kampane DO PRÁCE NA BICYKLIVytlačiť
 

Do práce na bicykli logo 2019

„Roztočíme to spolu!“ To je hlavné motto šiesteho ročníka najväčšej kampane podporujúcej rozvoj udržateľnej mobility v mestách, ktorú 1. marca vyhlásilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Do práce na bicykli sa tak v máji opäť vydajú tisíce obyvateľov Slovenska, ktorí svojou registráciou v súťaži upozornia na potrebu zlepšenia podmienok pre cyklistov v mestách a zvýšenia tolerancie zo strany motorizovaných účastníkov premávky.

Vlaňajší rekordný ročník s viac než 11-tisíc účastníkmi z 81 samospráv a takmer 1400 zapojenými firmami by chceli organizátori prekonať. Obrovský pelotón súťažiacich zabojuje o atraktívne ceny v podobe elektrického bicykla, elektrokolobežky či skladacích bicyklov. Okrem toho účastníci podporia svoje mesto aj v súťaži o cyklostojiská s verejnými cyklopumpami, ktoré poputujú do 5 aktívnych samospráv.

Súťaž je určená tímom zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2019 dochádzať do práce na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy, ktorí sa do súťaže zaregistrujú a tak potvrdia, že budú v období od 1. do 31. mája 2019 dochádzať do školy na bicykli a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t.j. 1.5.2019, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov.

Registrácia tímov je možná najneskôr do 5. mája 2019.

Ako sa Vaša spoločnosť môže zapojiť a aké aktivity môžete zrealizovať, aby ste podporili registráciu svojich zamestnancov do kampane?

Registrácia je bezplatná. Hneď ako sa do kampane zaregistruje prvý tím Vašich zamestnancov, bude v systéme zaevidovaná aj účasť Vašej spoločnosti. Aby sa však o nej dozvedelo čo najviac pracovníkov a motivovali ste ich k prihláseniu, môžete spraviť niektorý z nasledovných krokov:

  • Rozpošlite zamestnancom hromadný e-mail s výzvou na vytvorenie 2 – 4-členných tímov z radov zamestnancov, ktorí sa následne zaregistrujú do systému kampane na stránke www.dopracenabicykli.eu (Pozn.: Ak by ste chceli spraviť súťaž medzi zamestnancami, zvoľte jednotnú veľkosť tímov – napr. všetko 4-členné tímy – aby boli podmienky vo všetkých tímoch totožné a dali sa porovnať údaje).
  • Vyberte zamestnanca, ktorý bude mať na starosti koordináciu kampane v rámci Vašej spoločnosti, bude kontaktovať svojich kolegov s výzvou na zapojenie sa a informovať ich o priebehu súťaže.
  • Motivujte zamestnancov zakúpením oficiálnych tričiek súťaže v prípade, ak sa zaregistrujú.
  • Spravte z kampane svoju firemnú súťaž – na jej konci oceňte najlepších alebo vyžrebujte výhercov cien.
  • Motivujte zamestnancov tým, že v prípade registrácie získajú malú odmenu (svetlo na bicykel, sada náradia na bicykel a pod.).
  • Samospráva po skončení súťaže ocení najlepšie tímy, najlepších zamestnávateľov a najlepších  jednotlivcov, ktorí do práce najazdili najviac kilometrov.
  • Okrem toho môže Vaša spoločnosť zabojovať aj o ocenenie na národnej úrovni v kategórii „Najaktívnejší zamestnávateľ“. Okrem ocenenia od ministra dopravy získa víťaz tejto kategórie aj štýlový mestský bicykel od spoločnosti DEMA.

 

Všetky potrebné informácie nájdete na internetovej adrese www.dopracenabicykli.eu, alebo získate prostredníctvom kontaktného formulára uvedeného na stránke.

plagát Do práce na bicykli 2019


 
 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
20.9.2019
ÚvodÚvodná stránka