Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Parkovacie miesta pre 300 áutVytlačiť
 

Dlhoočakávané parkovisko na sídlisku Rybníky V bolo pre motoristov otvorené začiatkom júna. Práce na výstavbe sa začali v polovici októbra, kedy sa urobili zemné práce, skrývka ornice, štrkové podklady a osadili sa obrubníky. Práce boli počas zimných mesiacov prerušené. Parkovisko s plochou 4000 m2 je zhotovené zo zámkovej dlažby z dôvodu, že sa v zemi nachádza potrubie, ktoré musí byť v prípade poruchy prístupné. Na novom parkovisku je 182 parkovacích miest,  z toho 6 vyhradených pre telesne postihnutých. Súčasťou parkoviska je aj verejné osvetlenie a oplotenie. Dažďová voda z parkoviska bude odvedená do vsakovacích zariadení cez lapač olejových látok. Stavebné práce realizovala na základe verejného obstarávania spoločnosť Ing. Jozef Horniak – Vialle. Celkové náklady na vybudovanie parkoviska sú vo výške 553 tis. eur hradené z rozpočtu mesta. Z toho výsadba zelene vo výške 23 tis. eur sa uskutoční na jeseň, pričom tu pribudne 45 vzrastlých stromov.  Z hľadiska organizácie dopravy boli na parkovaciu plochu navrhnuté dva vstupy. Na výstavbu parkoviska mesto odkúpilo pozemok vhodný pre vybudovanie parkovacej plochy od súkromného vlastníka, spoločnosti Andritz Kufferath, s.r.o.,  sídliacej v areáli bývalej textilky, s nákladmi vo výške skoro 200 tis. eur. Vybudovanie predmetného parkoviska pomôže zlepšiť chaotické parkovanie a zabezpečí bezpečnejšiu a plynulejšiu dopravu v rámci tohto sídliska.

nové parkovisko na sídlisku Rybníky V

Výstavba parkoviska pre vyše 100 áut sa  dokončuje aj na sídlisku Vinohrady na Hlbokej ulici. Parkovisko bude slávnostne otvorené koncom júna. Stavebné práce realizuje na základe verejného obstarávania spoločnosť Eurovia SK v celkovej výške 770 tis. eur. Práce sa začali koncom novembra 2018, pričom počas zimných mesiacov boli prerušené. Parkovisko bude súčasťou novobudovanej miestnej komunikácie Stará Družstevnícka ulica prepájajúcej Hlbokú ulicu s Tatranskou. Táto nová ulica bude rozdeľovať parkovisko na dve časti. Pozdĺž komunikácie je na jednej strane navrhnuté parkovisko s kolmými parkovacími státiami a na druhej strane parkovisko so šikmými parkovacími státiami. Spolu bolo pôvodne v projekte navrhovaných 111 parkovacích miest, avšak z dôvodu vzniknutej kolízie novobudovaného parkoviska  s už vybudovanou in-line dráhou sa pristúpilo k úpravám  projektovej dokumentácie parkoviska, čím sa znížil celkový počet parkovacích miest na parkovisku na 101 miest. Parkovisko je navrhované nielen z dôvodu potreby zvýšenia počtu parkovacích miest v lokalite Vinohrady ale taktiež z dôvodu výstavby športovo-oddychovej zóny Park pohybu.  Súčasťou výstavby je chodník, kanalizácia, verejné osvetlenie aj výsadba zelene v okolí parkoviska a medzi parkovacími miestami.  Účelom  výsadby je prekrytie spevnených plôch korunami stromov a zároveň pohľadová izolácia od rekreačných a športových plôch. Pribudne tu vyše 50 stromov, kríky a trvalky. Výsadba zelene sa uskutoční na jeseň t.r.

nové parkovisko na sídlisku Vinohrady

Na základe schválených finančných prostriedkov v zmene rozpočtu pribudne nové parkovisko aj na Dopravnej ulici č. 3-5 s  parkovacími miestami pre 50 áut. Projektová dokumentácia je spracovaná, v súčasnosti prebieha príprava verejného obstarávania. Realizácia by sa mala uskutočniť do konca tohto roka. Predpokladané náklady sú vo výške 155 tis. eur.


 
 

dnes je: 22.10.2019

meniny má: Sergej

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.10.2019
ÚvodÚvodná stránka