Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Detské jasle

Detské jasle na Pereckej sú tu pre Vás

September je mesiacom, kedy prichádza do jasieľ viac nových malých detí a tie staršie odchádzajú do materských škôl. Krik a plač malého drobizgu je v tomto mesiaci počuť oveľa  intenzívnejšie.
Prečo to tak je a čo môžeme urobiť, aby sme deťom čo najviac uľahčili adaptáciu na nové prostredie.
Vstup do jasieľ je veľkou zmenou v spôsobe života dieťaťa a môžu ho sprevádzať rozmanité ťažkosti. Doteraz bolo dieťa stredom pozornosti celej rodiny a zrazu sa ocitne medzi cudzími deťmi a dospelými v prostredí, ktoré je inak zariadené, v ktorom sú iné hračky a vykonávajú sa tam iné činnosti ako doma. Rodičom odporúčame, aby dieťa bolo zo začiatku v zariadení len krátku dobu a postupne pobyt predlžujeme.
Dostatočný počet zamestnancov je zárukou toho, že máme pre všetky deti potrebný čas na individuálny prístup, čo je predpokladom ich úspešného rozvoja. Odborné pracovníčky/detské a zdravotné sestry/ dokážu vo veľkej miere zastúpiť vlastnú mamu a sú schopné poskytnúť dieťaťu pocit bezpečia, lásky a opatery.
Už roky nám potvrdzujú, že starať sa o malé deti je nesmierne náročná práca ako fyzicky tak aj emocionálne. Deti majú svoj režim dňa, výchovnú starostlivosť. Detské jasle sú v prevádzke od 6,00-17,00 h.
Pre matky, ktoré sa chystajú v blízkej budúcnosti do práce, možno príde vhod informácia, že svoje dieťa môžu do detských jasieľ prihlasovať v priebehu celého roka.

Bližšie informácie Vám poskytne vedúca Eva Lukáčiková na t. č. 62 243 32.

Každý pondelok máme deň otvorených dverí od 9,30 do 11,00 hod. Rodičia s deťmi  nás môžu prísť pozrieť, nachádzame sa na Pereckej ulici 41. Tešíme sa na stretnutie!

 

 


 

Máte záujem o umiestnenie dieťaťa v detských jasliach?

Detské jasle sa nachádzajú v budove spolu s MŠ na sídlisku Rybníky 3, Perecká ul. 41 v typizovanej budove.
Jasle sú zariadenie mesta Levice, ktoré poskytujú celodennú starostlivosť  s výchovným jazykom slovenskym deťom od 12- 36 mesiacov  a sú v prevádzke od 6-17 hod podľa požiadaviek rodičov.
Výchovno-vzdelávacia starostlivosť sa od rodiny líši tým, že môže naplniť a nasýtiť túžbu dieťaťa po kontakte s rovesníkmi. Prístup sa opiera o výchovu založenú na láske a dôvere k dieťaťu.

Do detských jasieľ sa prijímajú len deti zdravotne spôsobilé, neprejavujúce príznaky ochorenia.
Evidencia detí sa vedie na základe vyplnenej a odovzdanej prihlášky, ktorá sa odovzdá vedúcej jasieľ. Zápis a prijímanie je počas celého roka. Každé novoprijaté dieťa prechádza adaptačným obdobím v trvaní jedného týždňa .


Deti sa prijímajú od 6.hod do 8. hod (v odôvodnených prípadoch aj neskôr). Pri prijímaní a prepúšťaní sestry informujú rodiča o zdravotnom stave, správaní dieťaťa alebo iných závažnych okolnostiach, ktoré sa vyskytli počas dňa v jasliach.
 

Rodič osobne odovzdá dieťa sestre, ktorá je zaň zodpovedná až do odovzdania rodičovi alebo nim písomne splnomocnenej osobe.
O detičky sa stará kvalifikovaný personál, zdravotné, detské sestry.
Režim dňa je v jasliach dostatočne pružný, reaguje na potreby a záujmy detí.

Pobyt vonku sa uskutočňuje s deťmi denne  Je dôležitý nielen pre telesný a duševný vývin, ale aj na zníženie chorobnosti.
V jasliach sú terasy, ktoré sú vhodne využívané a tým predlžujú pobyt detí vonku.
V areáli zariadenia je detské pieskovisko pre každé oddelenie zvlášť.
 

V súčasnej dobe je poplatok za jasle - rodičovský príspevok vo výške 100 €/mesiac pre rodičov s trvalým pobytov v Leviciach a 150 €/mesiac pre rodičov, ktorí nemajú trvalý pobyt na území mesta. Stravná jednotka je 1,19 € na deň.
 


Bližšie informácie Vám poskytne vedúca detských jaslí p. Eva Lukáčiková.

tel. čislo: 62 243 32

mail: detskejasle@levice.sk

Detské jasle v Leviciach - interiér  Detské jasle v Leviciach - interiér

Detské jasle v Leviciach - interiér  Detské jasle v Leviciach - interiér


 

Podujatia v detských jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach


 
 
Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach


 
 
Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach


 

dnes je: 14.12.2018

meniny má: Branislava, Bronislava

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
14.12.2018
ÚvodÚvodná stránka