Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Bezpečnosť cestnej premávky, merač rýchlosti v meste Levice (Mochovská ulica)

logo Nadácia Allianz

Mesto Levice získalo dotáciu od Nadácie Allianz vo výške 1500 eur na realizáciu projektu "Bezpečnosť cestnej premávky, merač rýchlosti v meste Levice (Mochovská ulica)". Merač rýchlosti bol umiestnený začiatkom mája 2019 na Mochovskej ulici v smere do mesta od Júrskej cesty v úseku, kde začína bytová výstavba. Celkové náklady nového merača so solárnym setom na nabíjanie sú vo výške 2290 eur.

Hlavným cieľom projektu bolo zvýšenie ochrany života a zdravia účastníkov cestnej premávky prostredníctvom osadenia zariadení na meranie rýchlosti a zníženie bezpečnostných rizík v meste, ktoré prispejú  k zvýšeniu bezpečnosti chodcov.

Cieľovou skupinou realizovaného projektu boli všetci účastníci cestnej premávky, pričom sa najväčší dôraz kládol na bezpečnosť nemotorových účastníkov cestnej premávky, ako sú chodci, cyklisti, deti či seniori. Realizáciou projektu sa zvýšila ich bezpečnosť na cestách. Zároveň sa rozšírili úseky ciest, ktoré sú monitorované a kde bude možné všetky namerané rýchlosti ukladať do pamäte zariadenia. Mesto tak bude mať okrem bezpečnejšieho úseku cesty aj prehľad o tom, ako je vstup do mesta vyťažený, koľko áut prejde daným úsekom a ako dodržiavajú stanovenú rýchlosť.

V podobných projektoch plánuje mesto pokračovať aj v budúcnosti.

Mgr. Miroslava Bandová

projektová manažérka MsÚ

merač na Mochovskej ul. v Leviciach

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka