Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Levice

Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta

          
     „Projekt Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Levice na roky 2007 až 2010 s výhľadom do roku 2014“ je spolufinancovaný Európskymi spoločenstvami“.

     Dňa 28.3.2007 Mesto Levice podpísalo zmluvu s MVRR SR o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na spracovanie Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR) mesta Levice na roky 2007 – 2013 s výhľadom do roku 2014. Výška príspevku, ktorý mesto získalo zo štrukturálnych fondov Európskej únie (75%) a štátneho rozpočtu (20%) je 1 602 596,80 Sk.


     PHSR je strednodobý dokument pre podrobné riešenie otázok rozvoja mesta v hospodárskej a sociálnej oblasti. Hlavným cieľom projektu je využiť ambície a potenciál mesta vzhľadom na prílev investícií a skvalitnenie života občanov. Povinnosť mať spracovaný takýto dokument mestu vyplýva zo zákona NR SR č. 503/2001 Z. z. o podpore regionálneho rozvoja.
Práce na projekte začali v mesiaci máj 2007 a celý proces spracovania PHSR bol ukončený v júni 2008.
Práce na projekte boli rozdelené do dvoch etáp. Výstupom prvej etapy je Profil mesta Levice, SWOT analýza mesta Levice, Hlavné faktory rozvoja a disparity, Štruktúra strategickej časti PHSR – vízia mesta, kritické oblasti, generálne ciele a zámery, Opatrenia a aktivity stanovené partnerskou komisiou ku každej strategickej oblasti (t.j. Hospodársky rozvoj a základná infraštruktúra, Sociálny rozvoj a kvalita života, Samospráva a verejné služby).
Výstupom druhej etapy je záväzný strategický dokument v kompletnej štruktúre v slovenskom a anglickom jazyku.
PHSR mesta Levice je k nahliadnutiu v Kancelárii prvého kontaktu a na Útvare primátora v budove MsÚ.

Ing. Andrea Bellušová
Koordinátor projektu


 

dnes je: 21.10.2019

meniny má: Uršuľa

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
21.10.2019
ÚvodÚvodná stránka