Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Nízkoprahové centrum - Ladislavov dvor

Úrad vlády SR
Národný kontaktný bod
Slovenská republika

 

           

                    Finančný mechanizmus EHP

 

         

     

                        Nórsky finančný mechanizmus„Podprojekt Nízkoprahové centrum – Ladislavov Dvor je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu EHP, Nórskeho finančného mechanizmu a zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky“.

Nízkoprahové centrum – Ladislavov Dvor


     Dňa 11. januára 2008 bolo doručené mestu Levice oznámenie o schválení Podprojektu s názvom Nízkoprahové centrum – Ladislavov Dvor. Podprojekt zahŕňa vypracovanie žiadosti o individuálny projekt v slovenskom aj anglickom jazyku, prípravu dokumentácie k stavebnému povoleniu, vypracovanie štúdie uskutočniteľnosti v slovenskom aj anglickom jazyku a obstaranie požadovaných príloh k žiadosti.
Momentálne prebiehajú prípravy na vypracovanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (príprava štúdie uskutočniteľnosti, vypracovanie dokumentácie k stavebnému povoleniu, konzultácie a pod.). Vyhlásenie výzvy na vypracovanie individuálneho projektu bolo uskutočnené 5. mája 2008. Výzva bude otvorená 2 mesiace, t.j. do 7. júla 2008.

     Nízkoprahové centrum predstavuje bezpečný priestor a v ňom poskytované široké spektrum služieb pre neorganizovanú mládež v lokalite Ladislavov Dvor. V lokalite Ladislavov Dvor bude okrem centra vybudované multifunkčné ihrisko pre športové aktivity, lavičky a výsadba zelene.
Služby pre deti a mládež budú vedené formou kontaktnej práce, sociálnej pomoci a psychosociálnej podpory a ponúkané v kombinácii so zaujímavými voľnočasovými aktivitami (napr. doučovanie, výtvarné aktivity, športový deň, dni zdravia, modelovanie, spev a tanec a pod.)
     Cieľom Nízkoprahového centra je zvyšovanie sociálnej inklúzie, vytváranie podmienok na obnovu a rozvoj schopností detí, znižovanie možnosti diskriminácie, vedenie detí a mládeže k rešpektovaniu zákona, zvýšenie nízkej vzdelanostnej úrovne detí a mládeže, sanácia narušeného rodinného prostredia, prevencia krízových javov a výchovná starostlivosť, zlepšenie podmienok kvality života, zvýšenie záujmu rómskych detí o krúžkovú činnosť a kluboch a zlepšenie zdravotného stavu v rómskej komunite.


Ing. Andrea Bellušová, projektový manažér


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka