Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Turisticko-náučný chodník v Horšianskej doline

SCHVÁLENIE PROJEKTU S NÁZVOM „TURISTICKO-NÁUČNÝ CHODNÍK

V HORŠIANSKEJ DOLINE“

 

Logá Nadácie Ekopolis, Zelené oázy a Slovnaft, a.s.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft, a.s.“


Dňa 15. 03. 2010 sa mesto Levice dozvedelo o schválení žiadosti o grant s názvom "Turisticko-náučný chodník v Horšianskej doline". Žiadosť o grant bola podaná do Nadácie Ekopolis v rámci programu Zelené Oázy 2010. Celková výška schváleného grantu je 1 250,00 €. Spolufinancovanie mesta je vo výške 400,00 €.


Zámerom projektu je vytvorenie turisticko-náučného chodníka v Horšianskej doline, ktorá je národnou prírodnou rezerváciou. Výnimočnosť z hľadiska geomorfologického, botanického a hydrologického zaraďuje túto dolinu medzi najvýznamnejšie územia Nitrianskeho samosprávneho kraja.


Turistický chodník bude dotvorený lavičkami, informačnou tabuľou, turistickými šípkami a pamätným kameňom. Na realizácii projektu sa budú podieľať študenti zo Strednej odbornej školy na ul. Pod Amfiteátrom 7 a Sv. Michala 36, členovia občianskeho združenia Klepáč a dobrovoľníci z radu občanov.

 

Cieľom projektu je aktívne trávenie voľného času, podpora stretávania sa ľudí v prírode, spoznávanie flóry, fauny a okolia mesta Levice.


Radi by sme priblížili návštevníkom doliny jej jedinečnosť a vytvorili nenáročnú turistickú trasu, ktorú by mohli ľudia využívať počas celého roka na prechádzky v prírode. V neposlednom rade bude prínosom projektu zveľadenie a zviditeľnenie prírodného bohatstva Horšianskej doliny.


V týchto dňoch nám bola doručená zmluva o poskytnutí grantu, po jej podpísaní oboma zmluvnými stranami, dôjde k samotnej realizácii projektu. Časový harmonogram realizácie projektu je naplánovaný od 04/2010 do 06/2010.


Ing. Andrea Bellušová
Projektová manažérka

____________________________________________________________________

 

VYČISTENIE BUDÚCEJ TRASY TURISTICKO-NÁUČNÉHO CHODNÍKA V HORŠIANSKEJ DOLINE


loga
„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft“


Dňa 07. 06. 2010 sa konala brigáda, ktorej cieľom bolo vyčistenie trasy budúceho turisticko-náučného chodníka v Horšianskej doline.
Brigády sa zúčastnilo 19 študentov zo Strednej odbornej školy, Pod Amfiteátrom 7, 2 pedagógovia a 2 zamestnankyne Mestského úradu. Brigáda sa začala o 8.00, ukončená bola o 13.00. Počas brigády sa vynieslo cca 6 vriec odpadu (plastové a sklenené fľaše, poháre, plechovky, chladnička, autodiely a pod.) a zároveň študenti vykopali jamy potrebné na osadenie lavičiek, informačných tabúl, turistických šípok a pamätného kameňa.

V súčasnosti sa práce na projekte ukončujú. Lavičky, informačné tabule, turistické šípky a pamätný kameň sú hotové a pripravené na osadenie. Koncom júna je naplánované slávnostné otvorenie trasy turisticko-náučného chodníka.


Ing. Andrea Bellušová
Projektová manažérka

Foto z podujatia  Foto z podujatia  Foto z podujatia  Foto z podujatia

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
23.10.2019
ÚvodÚvodná stránka