Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Sociálna pomoc

Pomoc mesta Levice sociálne odkázaným

Občania, ktorí sa nachádzajú v hmotnej  a sociálnej núdzi, sa môžu obrátiť na mesto Levice so žiadosťou o  sociálnu pomoc. Jednou z foriem sociálnej pomoci občanom je poskytnutie jednorazových dávok a to: jednorazovej dávky alebo jednorazovej dávky sociálnej pomoci.

Jednorazové dávky sú dobrovoľnou formou sociálnej pomoci mesta a na ich poskytnutie nie je právny nárok.

Pri poskytovaní jednorazových dávok Mesto Levice postupuje v zmysle zákona č. 417/2013 Z. z. o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon č. 417/2013 Z.z.“) a v zmysle VZN mesta Levice č. 127 o postupe a podmienkach pri poskytovaní  jednorazovej dávky a jednorazovej dávky sociálnej pomoci mestom Levice (ďalej len „VZN „).

Jednorazové dávky môže mesto poskytnúť občanom na riešenie špecifických problémov, ktorí sa ocitli v nepriaznivej sociálnej a ekonomickej situácií a nevedia si svoju situáciu sami vyriešiť vzhľadom na svoj vek, nepriaznivý zdravotný stav a tiež sociálnu situáciu. Jednorazové dávky možno poskytnúť občanom s trvalým pobytom na území mesta Levice, ktorí nemajú voči mestu finančné záväzky a to na čiastočnú úhradu mimoriadnych výdavkov. Výška poskytnutia finančných prostriedkov pre každého žiadateľa sa posudzuje na základe preukázaných opodstatnených zvýšených výdajov (dokladov).

Jednorazové dávky je možné poskytnúť spravidla raz v kalendárnom roku a občan si môže podať žiadosť, ak spĺňa podmienky stanovené zákonom č. 417/2013 Z. z.  a VZN.

Bližšie informácie o poskytnutí jednorazových dávok poskytnú občanom sociálne pracovníčky  Mestského úradu v Leviciach, oddelenie služieb občanom a organizáciám, I. poschodie, č. d. 50. Pri návšteve každý občan bude informovaný o postupe pri podaní žiadosti. Občan je povinný podať písomnú žiadosť o poskytnutie jednorazových dávok. Potrebné tlačivá si prevezme pri osobnej návšteve  MsÚ v Leviciach.

 

Mestský úrad v Leviciach
oddelenie služieb občanom a organizáciám
Námestie hrdinov č. 1
934 01 Levice

tel.kontakt: 036/6350 214
e-mail: soc.kd@levice.sk
             socialne@levice.sk

 


Spracovala :
Gabriela Špaňová
ref. soc .starostlivosti o občanov
MsÚ Levice - OSOO
 

 


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
25.8.2019
ÚvodÚvodná stránka