Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Záhradka u krtka

 

 

 

logo Nadacia orange

 

SCHVÁLENIE PROJEKTU „ZÁHRADKA U KRTKA“

 

Dňa 01. 06. 2010 sme sa z internetovej stránky Nadácie Orange dozvedeli o schválení projektu s názvom „Záhradka u Krtka“. Projekt bol vypracovaný v súlade s podmienkami programu Šanca pre Váš región, ktorý každoročne vyhlasuje Nadácia Orange.


Cieľom projektu je vybudovanie detského ihriska pre deti, ktoré bývajú v lokalite mesta Levice s názvom Za Tabakovou.


Požiadavka na vybudovanie detského ihriska v lokalite Za Tabakovou vzišla od samotných občanov tejto lokality na diskusnom fóre, ktoré sa konalo dňa 3. marca v tejto lokalite.


Pri príprave, realizácii a implementácii projektu, bude mesto Levice intenzívne spolupracovať s neformálnou skupinou občanov, zastúpenou pani Jančokovou.


Detské ihrisko bude tvoriť 1 veža so šmýkačkou, lezeckou stenou a hojdačkou, 1 prehupovačka, 4 lavičky a 1 smetná nádoba. Detské ihrisko bude umiestnené v areáli denného centra pre seniorov, ktoré je prístupné širokej verejnosti. Detské ihrisko bude vyrobené z kvalitného agátového dreva, ktoré má dlhú životnosť a odolnosť voči poveternostným podmienkam.


Výška schválenej dotácie je 1 200,00 €.

Ing. Andrea Bellušová
Projektová manažérka MsÚ Levice

 

_______________________________________________________

 

 

UKONČENIE PROJEKTU „ZÁHRADKA U KRTKA“

 

Od júla do septembra prebiehali dobrovoľnícke práce na príprave priestranstva pre detské ihrisko v lokalite Za Tabakovou. Ide o projekt s názvom „Záhradka u Krtka“, ktorý bol podporený nadáciou Orange v rámci programu Šanca pre Váš región. Dobrovoľníci z radov občanov, Klubu seniorov a zamestnancov Mesta Levice spoločne odpracovali 80 hodín. Dobrovoľníci odstránili nevhodný porast (starý vinič, burinu, betónové základy), vyniesli betónový a zelený odpad.


Výsledkom ich práce je hotové detské ihrisko s pohyblivou kladinou, vežou so šmýkaľkou a hojdačkami, prehupovačkou a lavičkami. Detské ihrisko je vhodné pre deti do 8 rokov.

 

 

Koncom októbra sa ukončili práce na detskom ihrisku, t.j. položenie textílie a zásypu na plochu ihriska.
Dotácia vo výške 1 200 € z nadácie Orange bola použitá na nákup prvkov detského ihriska, zvyšné prostriedky boli použité z rozpočtu mesta (cca 3 268 €).

 

Ing. Andrea Limbergová
Projektová manažérka MsÚ Levice
 

 

Detské ihrisko

Slávnostné otvorenie detského ihriska Krtko 20.4.2011   Slávnostné otvorenie detského ihriska Krtko 20.4.2011

Slávnostné otvorenie detského ihriska Krtko 20.4.2011   Slávnostné otvorenie detského ihriska Krtko 20.4.2011   Slávnostné otvorenie detského ihriska Krtko 20.4.2011
 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka