Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt prevencie kriminality

Schválenie projektov prevencie kriminality

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Rady vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.“

 

 

Dňa 18.06.2010 boli mestu Levice doručené zmluvy o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu na 3 projekty prevencie kriminality:


• Krajšie je vonku ako v bare!
Cieľom projektu je odkloniť mladých ľudí z barov, krčiem, podnikov, a poukázať na krajšie miesta vo voľnej prírode, kde si môžu posedieť s kamarátmi, kochať sa krásnym výhľadom v ich rodnom meste. V rámci projektu by sme radi osadili lavičky v pestrých farbách, zberné betónové nádoby na smeti a náučnú tabuľu, ako nespôsobovať protispoločenskú činnosť, akou je napr. odhadzovanie smetí, znečisťovanie životného prostredia, grafity, kopanie do zberných nádob, fajčenie marihuany, požívanie alkoholických nápojov mladistvými. Mobiliár a náučná tabuľa bude osadená na sídlisku Rybníky, v priamej blízkosti umelo vytvorených jazier.

 

 

• Mládež o protispoločenskej činnosti
Mesto Levice v úzkej spolupráci s organizáciami zaoberajúcimi sa protispoločenskou činnosťou (Obvodný úrad, Resocializačné centrum drogovo závislých, Mestská polícia, Okresné riaditeľstvo policajného zboru) zorganizuje 3 - dňové sústredenie pre stredoškolskú mládež vo veku 15-18 rokov v príjemnom neformálnom prostredí. Medzi ústredné témy sústredenia budú patriť témy o protispoločenskej činnosti napr. fajčenie, alkohol, drogy, násilie, xenofóbia, šikanovanie na školách, rasizmus a predávanie ľudí do zahraničia. Celý projekt sa uskutoční pod taktovkou kvalifikovaných školiteliek a fundovaných pracovníkov. Všetky aktivity, besedy a prednášky budú realizované hravou a pútavou formou (prostredníctvom filmov, prezentácii, aktivít v teréne, živými besedami a diskusiami), aby si ich mládež lepšie zapamätala. V závere projektu bude pripravená beseda s klientmi z Resocializačného zariadenia drogovo závislých „Pahorok“, kde sa mládež oboznámi s konkrétnymi príbehmi drogovo závislých.

 

 

• Mladým bez servítky
Mládežnícki poslanci z Mestského parlamentu mládeže, ako poradného orgánu primátora mesta, sa stretnú v neformálnom prostredí, kde ich odborníci vyškolia na dôležité témy protispoločenskej činnosti. Školenie bude prebiehať dva dni v príjemnom prostredí Chaty Žuhračka, v blízkosti Novej Dediny v okrese Levice. Školenie sa zameria hlavne na kriminalitu a jej predchádzaniu v našom meste. Mládežnícki poslanci sa dozvedia okrem iného dôležité informácie o samospráve, o najčastejšej protispoločenskej činnosti v meste (grafity, mäkké i tvrdé drogy na školách, násilie, prepadnutia, krádeže a podobne).
Celé školenie bude prebiehať priateľskou formou, podané fundovanými odborníkmi v daných oblastiach prostredníctvom prezentácií, filmu a živých diskusií.
Hlavným cieľom školenia je podať mládežníckym poslancom, ktorí sú reprezentantmi mládeže v meste dôležité informácie. Poslaním bude, aby šírili tieto informácie ďalej svojim rovesníkom. Každý mládežnícky poslanec je buď zo základnej alebo strednej školy, ktorú zastáva. Po ukončení školenia zvolá žiacku alebo študentskú radu a oboznámi svojich rovesníkov o školení, tým sa informácie dostanú kam patria, medzi mládež.
Výsledkom bude aj spoločne vytvorený leták, ktorý budú mládežnícki poslanci rozdávať rovesníkom na svojej škole.

Realizácia samotných projektov začne prebiehať v septembri. Autorkou projektov je Mgr. Martina Gašparová, koordinátorka MsPM.

 

Ing. Andrea Bellušová
Projektová manažérka MsÚ Levice

 


 

Projekt "Mladým bez servítky" úspešne za nami

Mládežnícki poslanci z Mestského parlamentu mládeže sa stretli v neformálnom prostredí, kde ich odborníci vyškolili na dôležité témy protispoločenskej činnosti. Školenie sa zameralo hlavne na kriminalitu a jej predchádzaniu v našom meste. Mládežnícki poslanci sa dozvedeli aj dôležité informácie o svojej samospráve, o najčastejšej protispoločenskej činnosti v meste.

Celý projekt prebiehali priateľskou formou, podané fundovanými odborníkmi v daných oblastiach. Prostredníctvom prezentácií, filmu a živých diskusií.

Hlavným cieľom projektu bolo podať mládežníckym poslancom, ktorí sú reprezentantmi mládeže v meste dôležité informácie bez nejakých okolkov, preto sme aj projekt nazvali „Mládeži bez servítky“. Poslaním bude, aby to šírili ďalej.

 

Mgr. Martina Gašparová, koordinátorka MsPM

 

Projekt Mladým bez servítky Projekt Mladým bez servítky Projekt Mladým bez servítky


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka