Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Kalvária - miesto pre každého...

SCHVÁLENIE PROJEKTU „KALVÁRIA – MIESTO PRE KAŽDÉHO...“

 

logo

 

"Tento projekt sa uskutočnil vďaka grantovému programu Šanca pre váš región Nadácie Orange"


Dňa 31.05. 2011 sa mesto Levice dozvedelo o schválení projektu s názvom „Kalvária – miesto pre každého...“. Projekt bol vypracovaný v súlade s podmienkami programu Šanca pre Váš región, ktorý každoročne vyhlasuje Nadácia Orange. Schválený bol v plnej výške 2 000 €. Spolufinancovanie mesta bolo vyžadované vo výške 20 %. Z celkového počtu 489 podaných projektov bolo podporených 64 projektov s celkovou sumou 120 000 €.


Cieľom projektu, ktorý reaguje na podnety obyvateľov mesta, je vytvorenie oddychovej zóny v časti vŕšku Kalvárie s výhľadom na areál levického hradu a jeho okolie a podnietenie rozvoja cestovného ruchu v regióne.


Projekt pozostáva za nasledovných aktivít: vyčistenie vytýčenej lokality, osadenia lavičiek a smetných košov, namaľovania zábradlia na schodisku, osadenie novej informačnej tabule obsahujúcej zobrazenie areálu hradu i s legendou (v jazykových mutáciách), osadenie informačných šípok, ako i vyobrazenie „Kalvárie“ na stenu pri cestnej komunikácii.


Časové obdobie realizácie projektu: jún - november 2011

Realizácia projektu:

- vďaka pomoci Lesov SR, š.p. sa vyčistil kopec Kalvárie od náletovej dreviny - pajasanu, ktorý ako invazívna rastlina vytláča pôvodnú vegetáciu (podobne ako agát)

- dobrovoľníckou činnosťou sa vyčistil priestor od spílených drevín

- dňa 12.09.2011 sme zorganizovali brigádu, v rámci ktorej sa vyzbieralo 15 vriec odpadu

- od 3.10.2011 prebiehala brigáda študentmi SOŠ, Pod Amfiteátrom v Leviciach - osádzanie mobiliáru, informačnej tabule (stojanu) a orientačných šípok

- montaž panoramatickej informačnej tabule

-od novembra prebiehalo maľovanie graffiti pri cestnej komunikácii, ktorá má prilákať a osloviť obyvateľov / návštevníkov mesta.

Projekt je ukončený.


 

Fotogaléria k projektu:

 na Kalváriu bude upozorňovať pútač na múre - graffiti   v rámci projektu sa namaľuje i zábradlie  nová informačná tabuľa pribudne i v tejto časti Kalvárie zarastený kopec od náletových drevín práce na Kalvárii - odstraňovanie náletových drevín práce na projekte -  odstraňovanie náletových drevín práce na projekte -  odstraňovanie náletových drevín  brigáda  brigáda  maľovanie zábradlia  maľovanie zábradlia  vyzbieraných 15 vriec odpadu   Kalvária prechádza premenou  Kalvária prechádza premenou  výkopové práce  výkopové práce  brigáda na Kalvárii - študenti SOŠ, Pod amfiteátrom 7, Levice  osádzanie mobiliáru osádzanie mobiliáru osádzanie smetných košov osadené lavičky a smetné koše na Kalvárii monotovanie dreveného rámu osádzanie dreveného rámu na ráme bude pripevnená informačná tabuľa s panorámou na centrum mesta pripevňovanie orientačných šípok na stĺp orientačný stĺp  orientačný stĺp panoramatická informačná tabuľa vyhliadkové miesto slúži širokej verejnosti nový pútač pri cestnej komunikácii

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka