Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Projekt Levické rybníky

logo_nadácia_ekopolis              logo_zelene_oazy                    logo_slovnaft

 

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft, a.s.“

 

Mestskému parlamentu mládeže bol schválený projekt, ktorý bol vypracovaný v súlade s vyhlásenou výzvou Nadácie Ekopolis, programu Zelené oázy 2013. Projekt pod názvom „Levické rybníky“ bol podporený vo výške 1 600 €.
Hlavnou myšlienkou projektu je vytvorenie novej zelenej oázy, ktorú v obľube navštevuje veľa obyvateľov mesta a zároveň ponúka priestor na oddych. V rámci projektu mládežnícki poslanci vyčistia túto zelenú oázu od odpadkov, vybrané územie sa pokosí, osadia sa lavičky, smetné koše a informačná tabuľa, ktorá bude poskytovať zaujímavé informácie o vzniku rybníkov a o ich význame. 


Termín ukončenia projektu: jún 2013

 

Realizácia projektu:

- 29.4.2013 brigáda, vyčistenie lokality od odpadkov (členovia MsPM + študenti).  V rámci brigády sa vyzbieralo 6 vriec odpadu (väščinou PET fľaše)

- máj 2013 výroba drevennej informačnej tabule. Výrobu tabule realizovali študenti Strednej odbornej školy v Leviciach.

- jún 2013, dodanie mobiláru a prevoz informačnej tabule do firmy Veľká ryba s.r.o.

- dňa 19.06.2013 boli na hrádzi osadené lavičky

- v dňoch 25.6. - 30.6.2013 osádzanie smetných nádob a informačnej tabule

- dňa 1.júla 2013 o 14,00h sa konalo slávnostné otvorenie novovytvorenej oddychovej zóny za účasti členov MsPM, realizátorov projektu a v zastúpení Sčepkovej Evy z Nadácie Ekopolis.

Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli vytvoriť toto príjemné oddychové miesto. Veríme, že snaha mladých ľudí nevyjde nazmar a že upravená lokalita bude slúžiť všetkým a budú si ju vážiť!

 

POZVÁNKA:

pozvánka na otvorenie novej oddychovej zóny pri Levických rybníkoch

Fotogaléria:

PRED realizáciou


Levické rybníky     Levické_rybníky   

 

POČAS realizácie

brigáda_na_rybníkoch     brigáda_na_rybníkoch    brigáda_na_rybníkoch


brigáda_na_rybníkoch   výroba informačnej tabule študentmi SOŠ   výroba informačnej tabule študentmi SOŠ   výroba informačnej tabule študentmi SOŠ   výroba informačnej tabule študentmi SOŠ   vyrobená informačná tabuľa študentmi SOŠ   osádzanie lavičiek   osadená lavička pri Levických rybníkoch    osádzanie smetných nádob   osádzanie smetných nádob   osádzanie_tabule  osádzanie_tabule   osádzanie_tabule

projekt Levické rybníky" realizoval Mestský parlament mládeže  posledné čistenie a úpravy pred otváraním   posledné čistenie a úpravy pred otváraním  

Mgr. Martina Gašparová pri otváraní novej oddychovej zóny   ĎAKUJEME za podporu a možnosť realizovať projekt "Levické rybníky"!


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
22.9.2019
ÚvodÚvodná stránka