Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levice

Levice opäť získali ocenenie Zlaté vedroVytlačiť
 

6. júna odovzdali zástupcovia portálu Odkazprestarostu.sk ocenenie Zlaté vedro samosprávam, ktoré v roku 2018 najlepšie riešili podnety od občanov, ako aj tým, čo s nimi najlepšie komunikovali.

ocenenie Zlaté vedro     ocenenie Zlaté vedro

Mesto Levice získalo ocenenie Zlaté vedro hneď v dvoch kategóriách - na základe výsledkov riešenia podnetov Levice obsadili 3. miesto a na základe komunikácie s občanmi na portáli 2. miesto.

Medzi samosprávami s počtom obyvateľov nad 20 tisíc prvé miesto v oboch hodnotených kategóriách obsadila Trnava. Na druhom mieste v riešení podnetov sa umiestnila Bratislava – Rača a na treťom mesto Levice. V komunikácii sú Levice na druhom mieste a na treťom mieste Prievidza.

Sme hrdí, že sme sa ocitli medzi najlepšími z vyše 130 samospráv zúčastnených na projekte Odkazprestarostu.sk.

Levice boli ocenené dva roky po sebe - v hodnotení za rok 2017 Levice na základe výsledkov riešenia podnetov obsadili 2. miesto a na základe komunikácie s občanmi na portáli 3. miesto.

V kategórii „Riešenie podnetov“ brali hodnotitelia do úvahy okrem pomeru vyriešených podnetov aj celkový počet nahlásených podnetov v danej samospráve, ako aj ich náročnosť.  V časti “Komunikácia” sa tím Odkazprestarostu.sk sústredil na úplnosť odpovede, t.j či obsahuje informácie o tom, kto bude podnet riešiť a kedy bude problém odstránený. Úlohu zohrala aj rýchlosť, s akou odpoveď prišla.

Snažíme sa vyriešiť každý podnet, ako  najlepšie, resp. najrýchleišie to ide, nie vždy je však možné vyhovieť okamžite či k úplnej spokojnosti občana.  Ďakujeme pozorným občanom, že si všímajú svoje okolie a prostredie, v ktorom žijeme. Odkazprestarostu je akási reflexia nedostatkov našej práce, nápravu ktorých sa snažíme čo najefektívnejšie riešiť. Podnety na odkazprestarostu berieme vážne, podnety sa preposielajú denne zodpovedným pracovníkom, ich riešenie sa kontroluje na porade vedenia úradu. Najčastejšie oslovovaným je oddelenie životného prostredia a  komunálnych vecí,  ktoré má na starosti cesty, chodníky, zeleň, mestský mobiliár, ihriská, ale aj verejné osvetlenie či odpadky.

Odkaz pre starostu vytvorila v roku 2010 mimovládna organizácia Inštitút SGI (Inštitút pre dobre spracovanú spoločnosť). Pomocou internetovej stránky a mobilnej aplikácie umožňuje obyvateľom samospráv nahlasovať rôzne typy nedostatkov, ktoré ich vo verejnom priestore obce či mesta trápia a môžu tak komunikovať o ich riešení priamo so samosprávou. Odkaz pre starostu pôvodne začal pôsobiť v hlavnom meste Bratislava a jeho mestských častiach, odvtedy sa jeho súčasťou stalo vyše 130 samospráv, od krajských miest po malé obce. Mesto Levice je súčasťou projektu od r. 2014.


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
23.9.2019
ÚvodÚvodná stránka