Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zariadenie starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa

Zariadenie starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa na Pereckej ul. je tu pre Vás

September je mesiacom, kedy prichádza do jasieľ viac nových malých detí a tie staršie odchádzajú do materských škôl. Krik a plač malého drobizgu je v tomto mesiaci počuť oveľa  intenzívnejšie.
Prečo to tak je a čo môžeme urobiť, aby sme deťom čo najviac uľahčili adaptáciu na nové prostredie.
Vstup do jasieľ je veľkou zmenou v spôsobe života dieťaťa a môžu ho sprevádzať rozmanité ťažkosti. Doteraz bolo dieťa stredom pozornosti celej rodiny a zrazu sa ocitne medzi cudzími deťmi a dospelými v prostredí, ktoré je inak zariadené, v ktorom sú iné hračky a vykonávajú sa tam iné činnosti ako doma. Rodičom odporúčame, aby dieťa bolo zo začiatku v zariadení len krátku dobu a postupne pobyt predlžujeme.
Dostatočný počet zamestnancov je zárukou toho, že máme pre všetky deti potrebný čas na individuálny prístup, čo je predpokladom ich úspešného rozvoja. Odborné pracovníčky/detské a zdravotné sestry/ dokážu vo veľkej miere zastúpiť vlastnú mamu a sú schopné poskytnúť dieťaťu pocit bezpečia, lásky a opatery.
Už roky nám potvrdzujú, že starať sa o malé deti je nesmierne náročná práca ako fyzicky tak aj emocionálne. Deti majú svoj režim dňa, výchovnú starostlivosť. Detské jasle sú v prevádzke od 6,00-17,00 h.
Pre matky, ktoré sa chystajú v blízkej budúcnosti do práce, možno príde vhod informácia, že svoje dieťa môžu do detských jasieľ prihlasovať v priebehu celého roka.

Bližšie informácie Vám poskytne vedúca Eva Lukáčiková na t. č. 036 62 243 32.

Každý pondelok máme deň otvorených dverí od 9,30 do 11,00 hod. Rodičia s deťmi  nás môžu prísť pozrieť, nachádzame sa na Pereckej ulici 41. Tešíme sa na stretnutie!

 

 


 

Máte záujem o umiestnenie dieťaťa v Zariadení starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa?

Zariadenie starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa (ďalej len Zariadenie) sa nachádza v budove spolu s materskou školou na sídlisku Rybníky 3, Perecká ul. 41 v typizovanej budove.
Zariadenie starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa je zariadenie mesta Levice, ktoré poskytuje celodennú starostlivosť  s výchovným jazykom slovenskym deťom od 12- 36 mesiacov  a sú v prevádzke od 6-17 hod podľa požiadaviek rodičov.
Výchovno-vzdelávacia starostlivosť sa od rodiny líši tým, že môže naplniť a nasýtiť túžbu dieťaťa po kontakte s rovesníkmi. Prístup sa opiera o výchovu založenú na láske a dôvere k dieťaťu.

Do Zariadenia sa prijímajú len deti zdravotne spôsobilé, neprejavujúce príznaky ochorenia.
Evidencia detí sa vedie na základe vyplnenej a odovzdanej prihlášky, ktorá sa odovzdá vedúcej jasieľ. Zápis a prijímanie je počas celého roka. Každé novoprijaté dieťa prechádza adaptačným obdobím v trvaní jedného týždňa .

Deti sa prijímajú od 6.hod do 8. hod (v odôvodnených prípadoch aj neskôr). Pri prijímaní a prepúšťaní sestry informujú rodiča o zdravotnom stave, správaní dieťaťa alebo iných závažnych okolnostiach, ktoré sa vyskytli počas dňa v Zariadení.

Rodič osobne odovzdá dieťa sestre, ktorá je zaň zodpovedná až do odovzdania rodičovi alebo nim písomne splnomocnenej osobe.
O detičky sa stará kvalifikovaný personál, zdravotné, detské sestry.
Režim dňa je v jasliach dostatočne pružný, reaguje na potreby a záujmy detí.

Pobyt vonku sa uskutočňuje s deťmi denne  Je dôležitý nielen pre telesný a duševný vývin, ale aj na zníženie chorobnosti.
V Zariadení sú terasy, ktoré sú vhodne využívané a tým predlžujú pobyt detí vonku.
V areáli zariadenia je detské pieskovisko pre každé oddelenie zvlášť.
 

V súčasnej dobe je poplatok za jasle - rodičovský príspevok vo výške 100 €/mesiac pre rodičov s trvalým pobytov v Leviciach a 150 €/mesiac pre rodičov, ktorí nemajú trvalý pobyt na území mesta. Stravná jednotka je 1,19 € na deň.
 

Bližšie informácie Vám poskytne vedúca Zariadenia starostlivosti o deti do 3 rokov veku dieťaťa p. Eva Lukáčiková.

tel. čislo: 036 62 243 32

email: detskejasle@levice.sk

Detské jasle v Leviciach - interiér  Detské jasle v Leviciach - interiér

Detské jasle v Leviciach - interiér  Detské jasle v Leviciach - interiér


 

Podujatia v detských jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Deň detí v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach


 
 
Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Karneval v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach


 
 
Mikuláš v jasliach

Mikuláš v jasliach


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
21.9.2019
ÚvodÚvodná stránka