Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aj v novom školskom roku cestujú žiaci v Leviciach autobusmi zadarmo

Aj v novom školskom roku cestujú žiaci v Leviciach autobusmi zadarmoVytlačiť
 

Žiaci prvého až deviateho ročníka základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia v Leviciach budú aj naďalej cestovať mestskou autobusovou dopravou zadarmo. Už tretí rok im to umožňuje populárny projekt mesta Levice a dopravnej spoločnosti ARRIVA Nové Zámky.

Žiaci majú možnosť využiť bezplatné cestovanie nielen na cestu do a zo školy, ale aj počas víkendov či prázdnin. Mesto Levice a ARRIVA Nové Zámky tak chcú zlepšiť dopravnú situáciu v meste, viac dbať na ochranu životného prostredia a zároveň finančne pomôcť rodičom školopovinných detí.

Vybavenie čipovej karty je pritom veľmi jednoduché. Stačí vyplniť žiadosť, ktorú rodičia nájdu na webovej stránke ARRIVA Nové Zámky alebo v Zákazníckom centre. Spolu s potvrdením o trvalom pobyte v Leviciach ju potom prinesú na Zákaznícke centrum, kde im pracovník vydá čipovú kartu, prípadne, ak je žiak už držiteľom čipovej karty, upraví ju na bezplatné cestovanie. Podobne môžu postupovať aj rodičia detí, ktoré začínajú s povinnou školskou dochádzkou. Čipovú kartu používajú žiaci rovnako ako klasickú s tým rozdielom, že cestovný  lístok má nulovú hodnotu.  

Ak rodičia potrebujú ďalšie informácie o bezplatnej doprave, nájdu ich na webovej stránke ARRIVA alebo sa môžu obrátiť na pracovníkov Zákazníckeho centra, ktorí im ochotne poradia.   

Projekt bezplatnej dopravy žiakov a študentov zabezpečuje spoločnosť ARRIVA v spolupráci s mestami už niekoľko rokov aj v Nových Zámkoch a Štúrove.

Rodičia môžu získať informácie aj na linke Zákazníckej podpory

Pre rodičov má ARRIVA k dispozícii linku Zákazníckej podpory, kde získajú všetky potrebné informáciu ohľadom cestovania. Zákaznícka linka slúži zároveň všetkým cestujúcim na získanie komplexných informácií o spojoch mestskej autobusovej dopravy, prímestskej autobusovej dopravy, cenách lístkov, prepravných podmienkach či možnostiach využívania čipových kariet.

Telefónne číslo +421 915 733 733 je dostupné denne vrátane víkendov a sviatkov od 8.00 do 20.00 hod. Zákaznícku linku je možné kontaktovať aj e-mailom na adrese informacie@arriva.sk.

Bezplatné cestovné pre žiakov - plagát


 
 

dnes je: 23.9.2019

meniny má: Zdenka

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
23.9.2019
ÚvodÚvodná stránka