Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Zaujímavosti

10 DôVODOV PREČO NAVŠTÍVIŤ LEVICE A OKOLIE

Levický hrad

1. Príďte si pozrieť LEVICKÝ HRAD, ktorý bol celé stáročia najdôležitejším vojenským a správnym centrom južného Pohronia.


 

Tekovské múzeum

 

2. Záujemcom o históriu je k dispozícii v areáli Levického hradu TEKOVSKÉ MÚZEUM, ktoré sa pýši bohatým zbierkovým fondom z oblasti histórie, prírody, architektúry, numizmatiky, ľudovej kultúry a dejín miestneho lekárnictva.
(Viac na www.muzeumlevice.sk)
 

 


 

Brhlovce

3. Vysunutým pracoviskom Tekovského múzea je prírodná rezervácia ľudovej architektúry – KAMENNÉ OBYDLIA v Brhlovciach, ktoré dostali v roku 1994 medzinárodné ocenenie Europa Nostra.
(Viac na www.brhlovce.sk)
 


 

Vápnik (Šiklóš), Levické rybníky a Horšianska dolina

4. Návštevníci si môžu oddýchnuť v chránenom areáli LEVICKÉ RYBNÍKY alebo Národnej prírodnej rezervácii HORŠIANSKA DOLINA, ktorá patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie chránené územia v Nitrianskom samosprávnom kraji. Pamätným miestom II. sv. vojny a významnou lokalitou v blízkosti Levíc je vyhasnutá travertínová kopa VÁPNIK (Šiklóš), ktorá je výhľadovým miestom a náleziskom fosílnych organizmov.

 


 

 

Pohľad na Kalváriu a jedna z kaplniek5. V nedávnej minulosti bol obnovený sakrálny areál KALVÁRIE, kde vznikla nová oddychová zóna a putovné miesto pre návštevníkov. Nachádza sa v príjemnej tichej lokalite nad mestom.


 

Atmosféra levického jarmoku

6. Zažiť atmosféru tradičného levického jarmoku je možné v októbri. Koná sa už od 17. storočia a preslávil sa aj vďaka svojím husacím a kačacím štvrťkám. Príďte zažiť pohostinnosť Levičanov!


 

Margita-Ilona

7. V blízkosti Levíc (6 km) sa nachádza rekreačné zariadenia Margita – Ilona so štyrmi termálnymi bazénmi, autokempingom, chatovou osadou a komplexom na spríjemnenie voľného času pre dospelých i deti.

(Viac na www.margita-ilona.sk)


 

Športová hala

8. V meste funguje Správa športových zariadení, ktorá má v správe novú modernú športovú halu, Dom športu, krytú plaváreň, zimný a futbalový štadión, ktoré sú k dispozícii milovníkom športu.
(Viac na www.sszlevice.sk)


 

Levické hradné slávnosti

 

9. V Leviciach sa po celý rok koná množstvo kultúrnych, ale aj športových podujatí, ako napr. Levické hradné slávnosti, Tradičný levický jarmok, Pohár primátora mesta, Rybací piknik, World & Etno fest a pod.
(Viac na www.mskslevice.sk)


 

ˇˇCarovná rybka a socha M.R.Štefánika

 

10. Príjemným miestom na oddych je tiež park M. R. Štefánika, v ktorom sa nachádza aj socha gen. M. R. Štefánika, jazierko s fontánou, detské zariadenie Čarovná rybka a príjemná cukráreň a bar. Z novovybudovaného parku sa dá prejsť do starého parku, v ktorom sú chránené stromy.

 


 

dnes je: 23.10.2019

meniny má: Alojzia

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
23.10.2019
ÚvodÚvodná stránka